OTOP - Głos natury

BirdLife International Partner

Europejskie Dni Ptaków

 

Europejskie Dni Ptaków to coroczna impreza organizowana w pierwszy weekend października, podczas której krajowi partnerzy światowej federacji BirdLife International (w Polsce – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - OTOP) pragną zwrócić uwagę ludzi na jeden z największych spektakli w świecie przyrody – jesienną wędrówkę ptaków. 

W pierwszą sobotę i niedzielę października w całej Polsce wolontariusze OTOP zapraszają do udziału w bezpłatnych wycieczkach, w trakcie których wszyscy wspólnie obserwują i liczą ptaki, a przewodnicy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiają do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora. 

Lista wycieczek - juz wkrótce!

Poza wycieczkami OTOP zachęca do włączania się w obchody EDP także na inne sposoby – poprzez organizowanie poświęconych ptakom wykładów, prelekcji, pokazów zdjęć, wystaw, konkursów, biegów oraz innych wydarzeń. Szczególnie zachęcane są do tego szkoły, które w świętowanie EDP mogą włączyć się również w poprzedzający je piątek.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o EDP 2016